बर्थ डेमा ओलीको ‘ब्याड लक’, प्रचण्डले दिए बधाई

बाइलाइन नेपाल
११ फाल्गुन २०७७, मंगलवार १८:५३

काठमाडौं । मंगलबार प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको ७० औं जन्मदिन । ओली पक्षीय राष्ट्रिय युवा संघ नेपालको बैठकलाई सम्बोधन गर्दै उनले संसद् पुनःस्थापना हुने विश्वास आफुलाई नलागेको बताएका थिए । तर, फैसला फरक आयो । सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले संसद् विघटन गर्ने ओलीको कदमलाई सर्वसम्मतिले बदर गरिदिएको छ ।

प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर जबरा नेतृत्वको इजलासमा प्रधानन्यायाधीश, न्यायाधीशहरु विश्वम्भरप्रसाद श्रेष्ठ, सपना प्रधान मल्ल, अनिलकुमार सिन्हा र तेजबहादुर केसी थिए । फैसला सुनाउँदै प्रधान न्यायाधीश जबराले संविधानको धारा ७६ को उपधारा ७ बमोजिम प्रतिनिधिसभा विघटन गर्ने अधिकार नभएको बताए । १३ दिनभित्र संसद्को बैठक बोलाउन पनि अदालतले आदेश दिएको छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*