खुट्टा भाँचिएका बिरामीलाई ज्वरो देखिएपछि अस्पतालले निकाल्यो

बाइलाइन नेपाल
१२ चैत्र २०७६, बुधबार ०८:५५

रूपन्देही सैनामैनाका २१ वर्षीया अजय सहानी सात दिनदेखि मेडिटेक अस्पताल बुटवलमा उपचाररत थिए। ट्र्याक्टर दुर्घटनामा खुट्टा भाँचिएका उनमा मंगलबार बिहान एक्कासी ज्वरो आयो। उनको उपचार गरेका अर्थो डा‍. गोपाल ज्ञवालीले ज्वरो आएका बेला शल्यक्रिया गर्न आईसीयू चाहिने भन्दै भैरहवाको युनिभर्सल मेडिकल कलेज पठाए।

बिरामी रिफर गर्नुअघि डा. ज्ञवालीले युनिभर्सलका डा. किशोरमान श्रेष्ठलाई अस्वथाबारे जानकारी दिएका थिए। डा. श्रेष्ठले बिरामी भर्ना गर्ने वचन दिए। सहानी मेडिकल कलेजको आकस्मिक कक्षमा पुगेपछि निकालियो। ज्वरो नाप्नेबित्तिकै चिकित्सकले गलहत्याएर निकालेको उनको उपचार गराइरहेका व्यवसायी केशव अधिकारीले बताए।

‘ज्वरो आएको थाहा पाउनासाथ चिकित्सकले कुरुवासहित बिरामीलाई नै धक्काएर बाहिर निकाले’, उनले भने, ‘स्ट्रेचरमा बस्न पनि दिएनन्।’ सहानी र उनका कुरुवा एक घण्टा अस्पताल परिसरमा बसे तर उपचार गरिएन। उनीहरू बुटवलको जेनस अस्पतालमा भर्ना भएका छन्।

नवलपरासीका एक युवाले हालै उपचारका लागि ६ वटा अस्पतालको फन्को मार्नुपरेको थियो। ज्वरो र खोकी लागेकै कारण उनी उपचारबाट वञ्चित भएका थिए। मुख्यमन्त्री कार्यालयको निर्देशनपछि लुम्बिनी अस्पतालले उपचार थालेको थियो। कोरोना आशंका गरिएका उनको रिपोर्ट नेगेटिभ आएको छ। उनलाई निमोनिया भएको रिपोर्टमा उल्लेख छ। उनको अवस्था सामान्य रहेको र २–४ दिनमा डिस्चार्ज गर्ने तयारी रहेको पृथ्वीचन्द्र अस्पताल परासीका डा. मोहम्मद नुरुल होदाले बताए।

सहानीको उपचारका लागि कपिलवस्तुका सांसद विष्णु पन्थीले पहल गरेका थिए। मेडिकल कलेजले उपचार गर्नै नमानेको आफन्तले बताएका छन्। मेडिकल कलेजका प्रशासकीय अधिकृत तेज केसीले यस विषयमा बोल्न चाहेनन्। सूचना अधिकारी सुशील गुरुङले फोन उठाएनन्।

सामान्य ज्वरो आउँदैमा कोरोना संक्रमण नहुने भनिए पनि चिकित्सक नै बिरामीको उपचारमा आनाकानी गरेका छन्। उपचार रोकिएको भन्दै सर्वसाधारण निराश छन्। निजी अस्पतालमा यो समस्या अझै हटेको छैन।  आजको अन्नपूर्ण पोष्टबाट

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*